Regulamin

Słowo wstępne:

Sklep ten i treść tego regulaminu powstały z potrzeby serca i szeroko rozumianego człowieczego wnętrza. 

Został on (sklep) założony przez człowieka zakochanego w górach, wspinacza, eksplorera. Powstał z myślą o wspinaczach, o ludziach, dla których góry stanowią ważną, o ile nie najważniejszą część życia. O ludziach mających inne cele niż zarabianie pieniędzy lub robienie tzw. kariery. Powstał dla ludzi, którzy mając na uwadze swoją pasję, góry, przyrodę, naturę nie mają czasu czy też ochoty na dorabianie się. Dla ludzi poświęcających swój czas, jakąś część swojego życia na zaspokojenie swoich materialnych potrzeb, lecz ich priorytetem są góry. 

W sklepie, na stronie którego czytasz ten tekst, nie jest ważny znaczek firmy lub marki, nie jest ważna reklama. Ważny jest człowiek zakochany w górach, jego wygoda i bezpieczeństwo. Człowiek, który chcąc obcować z górami może wybierać odzież i akcesoria w wielu miejscach, w wielu sklepach, wśród mnóstwa produktów i producentów, mający świadomość, jak ważna jest jakość i lekkość górskiego ekwipunku. 

Za markę, za znaczek na koszulce, za symbol na kurtce, czy spodniach, duże firmy i korporacje chcą należnego im profitu, za który Ty płacisz. W oczach niektórych naszych klientów to jest głównym celem ubierania się w “markową” odzież. Podnosi to szeroko rozumiany przez nich prestiż. 

Punkt widzenia Montano jest inny; oferujemy nowoczesne, najwyższej, w światowej - dostępnej jakości materiały, bo wiemy jak ważne są one w górach. Oferujemy nasz czas, nasze zaangażowanie, naszą uwagę na stworzenie najlepszego produktu jaki możemy przedstawić, nie polegając na reklamie, a na rekomendacji. Niejednokrotnie robimy to kosztem naszej pasji, poświęcając czas, osobisty emocjonalny wkład, naszą energię na obsługę tej strony i tego sklepu. 

Zdajemy sobie sprawę, że prawdziwi ludzie gór nie należą do majętnych, dlatego ceny, które widzisz na stronie, należą do jednych z najniższych a zarazem najlepszych na rynku górskiej odzieży. Dlatego pisząc maila, odbierając telefon czy wysyłając paczkę mamy nadzieję i liczymy na to, że Ty czytająca/czytający te słowa zrozumiesz przesłanie naszego sklepu. Okażesz to poprzez uszanowanie naszego i swojego czasu, naszych środków, naszego zaangażowania, poświęcenie, jakie przeznaczmy na jego prowadzenie. 

Z przykrością obserwujemy, że niektórzy traktują nasz sklep jak przymierzalnię. Zamówienia, a następnie zwroty nieużywanych produktów generują dodatkowe koszty i straty czasu.

W związku z tym, proponujemy Ci spotkanie (tu powód: kawa, herbata, ciastko, itp.), Twoich znajomych, którzy korzystają i używają nasze produkty oraz sprawdzenie, co będzie dobre dla Ciebie, co będzie Ci pasować i jak się będziesz w naszych produktach czuć.

Gdy nie masz takiej możliwości, zaproponujemy Ci produkt w wersji podstawowej, w odpowiednim, zamówionym przez Ciebie rozmiarze. 

U nas, parafrazując słowa Henry'ego Forda: możesz otrzymać produkt, w każdym kolorze, pod warunkiem, że to będzie kolor czarny. Mamy inne kolory, lub warianty, ale te są dostępne na zamówienie indywidualnie. 

Pamiętaj też, że w górach wyrocznią nie jest Twoje rozumienie, lajki na Facebooku czy Instagramie, lecz Twoja osobista decyzja. Dlatego prosimy o przemyślane zakupy. Jeśli szukasz "modnej" kurtki do lansowania się na Instagramie - ten sklep nie jest dla Ciebie.

U nas liczy się pasja do gór, a nie pogoń za trendami.

A dla tych, którzy nie potrafią czytać ze zrozumieniem, lub nie mają w sobie odpowiedniej dawki sarkazmu, lub dystansu do siebie, bądź szukają swojego spełnienia nie w górach, a w określimy to: “w byciu modnym i na topie”, przygotowaliśmy poniższy regulamin. 


Regulamin dla "specjalistów"

Definicje:

 • "Zamawiający", jest to osoba fizyczna dokonująca zakupu w sklepie internetowym w celu niezwiązanym z jej działalnością zawodową lub gospodarczą.
 • “Montano LLC", to podmiot prowadzący sklep internetowy.

1) Składanie zamówień w Montano LLC:

 1. Zamówienia przyjmowane są przez stronę www.montano.pl
 2. Zamówienia w firmie Montano LLC mogą składać osoby niezarejestrowane; namawiamy jednak do zarejestrowania się w celu korzystania ze wszystkich udogodnień jakie proponuje nasza strona.
 3. Każde złożone zamówienie zostaje sprawdzone przez Montano LLC i zamawiający otrzymuje informację o jego przyjęciu, bądź odrzuceniu. Otrzyma również informację o dostępności/braku dostępności towaru.
 4. Zmiany w zamówieniu (rezygnacja, anulowanie, zwiększenie lub zmniejszenie ilości) można dokonywać pocztą elektroniczną na adres: primo@montano.pl pod warunkiem, że zamówienie nie zostało wcześniej wysłane.
 5. Istnieje możliwość złożenia zamówienia telefonicznie, lecz zamówienie takie zostanie przyjęte do realizacji po e-mailowym potwierdzeniu, w którym będą podane: nazwa artykułu, rozmiar, indywidualne wymagania (np. zmiany w rozmiarówce, kolorze, dodatkowe elementy), oraz adres wysyłki, e-mail i telefon kontaktowy.
 6. Maksymalnym czasem realizacji zamówienia jest 8 tygodni, licząc od dnia jego złożenia

2) Sposoby realizacji:

Zamówienia realizowane są na dwa sposoby:

 1. Wpłata na konto.
 2. Za pobraniem. Produkty wysyłane są na bieżąco po otrzymaniu zamówienia, a należna kwota wraz z kosztami wysyłki pobierana jest od zamawiającego w momencie odbioru przez niego przesyłki.

Dostawy realizowane są przez kuriera i paczkomaty InPost.

3) Czas realizacji zamówienia:

Czas realizacji zamówienia (przygotowania i pakowania przesyłki), to czas od otrzymania zamówienia (lub otrzymania wpłaty), do momentu przekazania przesyłki kurierowi, bądź do paczkomatu.

Realizacja zamówienia rozpoczyna się:
   1. w przypadku zamówień płatnych przed odbiorem - po otrzymaniu wpłaty na konto;
   2. w przypadku zamówień płatnych przy odbiorze - po otrzymaniu przez firmę zamówienia.

Czas realizacji zamówienia w przypadku produktów dostępnych w magazynie wynosi 3 dni robocze, w przypadku produktów aktualnie niedostępnych w magazynie termin może wydłużyć się; szczegółowych informacji każdorazowo udzieli przedstawiciel Montano LLC. Czas realizacji produktów na zamówienie ustalany jest indywidualnie przy każdym zamówieniu.

4) Czas otrzymania przesyłki = czas realizacji zamówienia + czas dostawy

5) Czas dostawy:

Czas dostawy jest to czas, od chwili nadania i przekazania dostawcy, zapakowanej przesyłki, do momentu otrzymania jej przez klienta. Na czas dostawy firma Montano LLC nie ma wpływu.

Dostawa towaru odbywa się w sposób wybrany przez zamawiającego i określony w zamówieniu.

6) Dostawa za granicę:

Przesyłki zagraniczne są wysyłane dopiero po uregulowaniu kosztów zamówienia i kosztów wysyłki.

Dostawę i koszt przesyłki zagranicznej należy uzgodnić indywidualnie przed realizacją zamówienia.

7) Rabaty i promocje

Oferty specjalne, nowości, rabaty cenowe, itp. możesz otrzymywać pocztą elektroniczną, rejestrując się w sklepie.

8) Ceny i asortyment:

 1. Ceny podane na stronie są kwotami do zapłaty.
 2. Zdjęcia w kolorystyce innej niż czarna są zdjęciami poglądowymi. 
 3. Dostępność produktu w punkcie odbioru Montano LLC nie jest jednoznaczna z tym, że towar jest w magazynie. Niestety, czasem mogą zdarzyć się rozbieżności, stąd zamówienie uznane zostanie jako przyjęte dopiero po otrzymaniu od sklepu wiadomości że zamówienie jest przyjęte do realizacji.
 4. Istnieje możliwość składania zamówień indywidualnych. Dotyczą one zmian w proponowanej przez nas rozmiarówce, lub kolorze użytych materiałów. W tych przypadkach zgłaszane modyfikacje proszę zaznaczać w uwagach przy zamówieniu. 

9) Reklamacje i zwroty:

 1. Standardowy, oferowany towar może być zwrócony do 14 dni od dnia otrzymania przesyłki, wówczas należność wysyłamy na podane konto bankowe. Towary wykonane na zamówienia indywidualne* oraz po rabacie, nie podlegają zwrotowi.
 2. Wymiana towaru realizowana jest do 14 dni od dnia otrzymania przesyłki. W przypadku wymiany towaru, klient zobowiązany jest dostarczyć wymieniany produkt na własny koszt, natomiast koszt wysyłki nowego towaru pokrywa firma Montano LLC.

* - są to rzeczy oznaczone co do tożsamości.

10) W przypadku zwrotu całego zamówienia może zostać doliczona opłata za obsługę zamówienia w wysokości od 100 do 250 zł.

11) Prawo odstąpienia od umowy zawartej na odległość nie przysługuje konsumentowi w sytuacjach określonych w art. 10 ust. 3, chyba że prawo to zostało nadane konsumentowi w umowie. 

12) Dodatkowe informacje:

Zachęcamy do korzystania z subskrypcji. Umożliwia ona otrzymywanie aktualnych informacji o promocjach i nowościach na adres e-mailowy.

Pytania i uwagi prosimy kierować na adres: 

13) Adres dostawcy:

MONTANO LLC
810 Pony Express Rd.
82009 Cheyenne WY
USA
EIN: 36-5089396 

Showroom (przymierzalnia):
34-400 Nowy Targ
Tetmajera 10
POLSKA

+48 795 129 743
primo@montano.pl

Punkt odbioru i reklamacji:
5811 N Graceland DR
Peoria Illinois 61614
USA


lmw.montano@gmail.com

Zapraszamy do montano.pl - sklepu dla prawdziwych ludzi gór!

Do zobaczenia na szlaku!

Zespół Montano LLC

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl